Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Murowie
Dziś jest: środa, 13-11-2019, Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Aktualności

 • Dzień "ZIEMNIAKA" 06.11.2019r.

  QAUC1260.jpeg

  6 listopada to "Dzień Ziemniaka" który miał miejsce w przedszkolu w Murowie. W tym dniu dzieci wykazały się plastycznie. Powstały piękne i ciekawe prace zbiorowe. Jedne przedstawiały duże ziemniaki wyklejone odpowiedniego koloru papieru (starszaki). Natomiast kolejna praca prezentowała mniejsze ziemniaki w czapeczkach kucharskich (średniaki). Starszaki przygotowały szarlotkę, którą po upieczeniu podzieliły się ze średniakami i maluszkami. W tym dniu dzieci miały możliwość zaobserwować z bezpiecznej odległości jak pieką się kartofle w gorącym popiele ogniska po czym nastąpiła degustacja tej niecodziennej potrawy.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-11-2019 13:30
 • "Chwil zadumy"- przedszkolaki odwiedzają cmentarz w Murowie

  Święto zmarłych to czas kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach- dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu.

  "Na cmentarzu płomyki złote

  i groby w chryzantemach.

  Ludzie przyszli tu

  z myślą o tych,

  których już nie ma.

  Wspominają drogie imiona zasłaniają lampki przed wiatrem.

  Dla tych bliskich wieńcem zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów".

  (Helena, Bechler "Święto Zmarłych")

  30 października dzieci z przedszkola w Murowie wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych. Zapalono znicze na grobach śp: księdza Aleksandra Chmielowskiego i śp: Stanisławy Pęgiel- dyrektor przedszkola. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla naszych przedszkolaków. Spacer alejkami cmentarza był dużym przeżyciem. Dzieci wiedziały, że w takim, pełnym zadumy miejscu należy zachowywać się cicho i grzecznie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 31-10-2019 14:05
 • Dzień Dyni 23.10.2019r- Zagwiździe

  starszaki zagwiździe (4).jpeg

  W dniu 23.10. w przedszkolu w Zagwiździu odbył się "Dzień Dyni". Na pomarańczowo ubrane przedszkolaki przywitały dzień piosenką o dyni. Każde dziecko otrzymało kotylion ze swoim imieniem. Tego dnia dynia była główną bohaterką we wszystkich zabawach i innych zajęciach w ciągu dnia. Dzieci rozmawiały z Panią o tym w jaki sposób można wykorzystać dynię- miały wiele ciekawych pomysłów. Zarówno grupa młodsza jak i starsza wykonały pracę plastyczną. Rybki przyklejały pestki na szablonie dyni, a starszaki wykonały swoją dynię z papierowych pasków. Na sam koniec wspólnie z Panią został wykonany lampion, a pozostałe pestki ułożono na papierze, by się ususzyły. Maluchy zrobiły pięknego dyniowego kotka, który zdobi salę przedszkolną.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 24-10-2019 09:39
 • 17.10.2019- zajęcia w Bibliotece

  W dniu 17.10.2019r.  Przedszkolaki  wybrały się do Biblioteki w Zagwiździu. Pani Agnieszka Jasińska przygotowała zajęcia związane tematycznie z życiem zwierząt. Pokazała wiele książek o zwierzętach. Przeczytała bajkę. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą o zwierzętach rozwiązując zagadki. Bardzo chętnie się wypowiadały na temat swoich pupili. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną: "pieska", wykorzystując różne techniki plastyczne. Kolorowa praca zdobi ścianę naszego przedszkola.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 18-10-2019 11:10
 • "Artystyczna Jesień"

  Wytwory plastyczne dzieci z Murowa i Zagwiździa

  zobacz więcej
  Data publikacji: 18-10-2019 10:37
 • Dzień Jesieni 16.10.2019r.

  DZIEŃ JESIENI 16.10 (8).jpeg

  Święto jesieni należy do corocznej tradycji naszego przedszkola. W tym roku Dzień Jesieni miał miejsce 16 października. Hasło przewodnie brzmiało: "Artystyczna jesień". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały ciekawe programy artystyczne. Starszaki przedstawiły "Rzepkę" J.Tuwima. Postacie występujące  w wierszu wyróżniały się przepięknymi strojami. Miała miejsce improwizacja ruchowa do tekstu utworu czytanego przez wychowawczynię. Prezentację wzbogaciła piękna oprawa muzyczna. Z kolei średniaki zaprezentowały wierszyki tematycznie związane z obecną porą roku oraz piosenki o jesieni: "Zbieramy grzyby" i :Jesienna śpiewanka". Każdy średniak miał na głowie kolorową opaskę z różnymi darami jesieni. Najmłodesze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o spadających z drzewa gruszkach wzbogacając swój występ improwizacją ruchową. Przedstawiły też wierszyki o owocach jesiennych. Po programie artystycznym dzieci ze wszystkich grup wiekowych bawiły się w artystów wykonując różne prace plastyczne. Starszaki wykonały jeża z brązowego i białego ryżu oraz drzewo jesienne. Średniaki wykonały do swojej pracy różne przyprawy np. cynamon, paprykę, kurkumę, kawę, makaron ryżowy, "strużyny z kredek" w kolorach jesieni. Takim materiałem wykleiły drzewo jesienne. Z kolei maluszki wykonały kwiatka z drobinek powstałych ze strugania kredek świecowych. Wszystkie prace umieszczone są na wystawce w przedszkolu.

  Dzień "Artystyczna Jesień" przebiegł w Przedszkolu w Zagwiździu bardzo pracowicie. Zarówno grupa rybek jak i ośmiorniczek stworzył dzieła wykorzystując do tego dary jesieni. Wzorując się na przyrodzie stworzyły piękne jesienne drzewa. Maluchy zrobiły lisa z listka klonu i drzewo odbijając swoje rączki. Starsza grupa wykonała jesienne drzewo wykorzystując brokuł. Kolejne dzieło to wianek na drzwi. Następnie dzieciaki wyszły na podwórko przedszkolne, gdzie pobawiły się przy muzyce. Ogromną atrakcją było łapanie wielkich baniek mydlanych. Przedszkolaki świetnie się bawiły

  zobacz więcej
  Data publikacji: 16-10-2019 13:53
 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 10.10.2019

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 10.10 (40).jpeg

  10 października w przedszkolu w Murowie oraz Oddziale Zamiejscowym  w Zagwiździu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały piękne wiersze i piosenki tematycznie związane z tym tradycyjnym wydarzeniem przedszkolnym. Pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka każdego dziecka indywidualnie. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Wychowawczynie poszczególnych grup wręczyły przedszkolakom kolorowe dyplomy oraz tzw. "Jabłka Mądrości",  które stały się symbolem "pasowanych przedszkolaków".

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-10-2019 09:19
 • Biblioteka w Zagwiździu- spektakl pt. "Lampa Alladyna

  04.10.2019 przedszkolaki z Zagwiździa zostały zaproszone do Biblioteki na spektakl "Lampa Alladyna". Dzieci z zaciekawieniem oglądały sztukę. Aktorzy zachęcili do odgrywania różnych scen w przedstawieniu. Wszystkim starszakom i średniakom bardzo się podobało i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-10-2019 11:23
 • Uroczystości w pażdzierniku

  Uroczystości wewnętrzne realizowane w godzinach dopołudniowych : Dnia 09.10.2019r. - Pasowanie na Przedszkolaka ,Dnia 16.10.2019r. - Artystyczna Jesień

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-10-2019 09:39
 • Ogłoszenie

  ogloszenie.png

  Zebranie z rodzicami odbędzie się : Zagwiździe- 10.09.2019r. o godzinie 1600 , Murów- 11.09.2019r. o godzinie 1700 . Zapraszamy

  zobacz więcej
  Data publikacji: 03-09-2019 12:54

DSC_0248.jpeg P5260031.jpeg SAM_1573.jpeg SAM_1690.jpeg SAM_1721.jpeg SAM_1748.jpeg SAM_1837.jpeg SAM_1867.jpeg

Kalendarz wydarzeń